Můj příběh

Jmenuji se Zuzana Horová. Narodila jsem se v Pezinku u Bratislavy. Pezinok je nádherné vinařské městečko pod Malými Karpaty kousek od Bratislavy, které proslavila úžasná vína, a také současná slovenská paní prezidentka, která bydlí v Pezinku. Okolité vesničky - Slovenský Grob, Chorvátsky Grob a Viničné proslavily ale především lokše.  Do Grobu se jezdí na husacinu s lokšami a se zelím. Kromě západního Slovenska jsou lokše oblíbené i na jižní Moravě. Tady se jim říká „patenty“ nebo „šumpále“. Na Moravě jedí lokše na sladko s povidly a mákem, na Slovensku se mažou husím sádlem a potírají česnekem, nebo se plní nejrůznějšími slanými náplněmi.

Jako mladá dívka jsem chodila pomáhat dělat lokše k babičce, která je vyráběla  ve velkém. Denně jsme vyválely i na dva tisíce lokší.  A pak šel čas a ze mě se stala televizní produkční a téměř 40 let jsem působila ve veřejnoprávních i v komerčních televizích v SR i v ČR. Dělala jsem zábavné pořady a taky pořady o jídle (např. Mňam, prima vařečka pro Primu, nebo My rádi jíme pro NOVU, nebo Pečeme s láskou pro TV Barrandov).  Od roku 2004 mám svoji produkci a vyrábím televizní pořady pro děti i dospělé a taky propojuji českou a slovenskou kulturu.  

 

V době koronavirové epidemie jsem si uvědomila, že lidé kromě zábavy potřebují ke šťastnému životu především chutné, kvalitní a domácí zdravé jídlo.  V jednoduchosti je síla. Po letech práce v médiích jsem  založila živnost v oboru  „Pekařství a cukrářství“ a oprášila své staré dovednosti.

 

Doufám, že „mé“ lokše připomenou lidem návrat k tradicím a stanou se oblíbenou pochoutkou nejenom na farmářských trzích, ale lidé si je budou objednávat či už do domácností nebo do firem.

Jak se lokše dělají

Lokše se vyrábějí z vařených brambor, které se nastrouhají a smíchají s moukou a solí. Vypracuje se těsto a rozválí se do kruhu o průměru cca 25 - 28 cm na co nejtenčí placky. Ty se pečou nasucho na rozpálené plotně.  Poměr mouky a brambor se ale mění od toho, jaké jsou to brambory, jestli rané nebo pozdní, kolik škrobu obsahují a jak těsto s moukou namíchat, aby byla lokše vláčná a perfektní. To musí mít člověk v ruce.  

Od září  2020 na trzích:   

-  SOBOTY  v Praze na farmářském tržišti Kubáň ( Kubánské náměstí - tramvaj č. 22 stojí rovnou před FT), nejbližší termín 26.9.2020

Objednávat můžete i formou zaslání sms na číslo:  602 393 391 nebo přes mail: zucolla@seznam.cz. Minimální objednávka s rozvozem je od 10 plněných lokší ,  resp. ceny 500,- Kč,  prosíme o objednání min. 48h  předem.

 Rozvoz :  do 10 km zdarma,  nad 10 km 5 Kč/1km.

Naše provozovna:   Barrandovské kaskády

Zajistíme catering na rodinné i firemní oslavy a akce.

Kde nás najdete & catering

Naše nabídka

Náplní existuje velké množství.  Na slano i na sladko – fantazii se meze nekladou. Skvělé jsou teplé lokše s brynzou a paprikou,  s tvarohem a pažitkou, se špenátem, se zelím, plněné mletým masem, husími játry nebo jenom čisté s česnekem.  Velmi oblíbeným se stal na trzích Čertík v lokši = párek v lokši s česnekem, hořčicí nebo kečupem. Sladké receptury nabízejí lokše s povidly a čokoládou, nebo povidly s ořechy či mákem.  Chutná je i lokše s banánem politá javorovým sirupem.

 

Recepty náplní budeme obměňovat i podle zájmu zákazníků.  Cena za plněnou lokši je jednotná á 55,-Kč.

 

Nabízíme také lokše pouze maštěné husím sádlem s česnekem či bez česneku, cena za kus je 35 ,-Kč. 

 
 
 
 

Mgr. Zuzana Horová

+420 602 393 391

zucolla@seznam.cz

IČO:  69506400

Barrandovské kaskády, Praha 5

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now